Zařizuji církevní pohřeb

Babička občas chodívala do kostela a často se zmiňovala o tom, že by chtěla mít církevní pohřeb. Nikdo z rodiny se v tom ale nevyzná…

Církevní rozloučení s našimi blízkými není jen svěřením jejich životů do Boží milosrdné lásky skrze modlitbu, ale především také důležitým okamžikem pro nás pozůstalé. Smrt je přirozenou součástí našich životů, a i když se před ní snažíme utíkat, je třeba ji umět přijmout a nepropadat beznaději. Smuteční obřad je velmi často chvílí, kdy si i lidé, kteří normálně do kostela nechodí, uvědomí smysl života prožitého v lásce a dotknou se tajemství věčnosti. Je okamžikem kdy můžeme za dar života blízké nám osoby poděkovat, vzpomenout si na vše co bylo dobře, co bylo pro nás obdarováním. Je to taký příležitost prosit v srdci za odpuštěni, nebo naopak toužit po odpuštěni – pokud ve vztahu ze zesnulou osobou vnímáme nějaké zraněni z minulosti. Nebojte se proto i v těchto těžkých okamžicích se na nás obrátit.