Stejně tak každý zúčastněný si mohl popovídat s někým, koho dlouho neviděl nebo si zazpívat u cimbálové muziky. Farníci přinesli mnoho buchet, ovoce i zeleniny a mimo to se lidé mohli občerstvit u grilovaného masa, palačinek či u cukrové vaty. Novinkou letos bylo točené pivo a k dispozici bylo samozřejmě také moravské víno. Děti se bavily na nafukovacím hradě, lezecké stěně, trampolíně, na víceúčelovém hřišti, u malování na obličej nebo si mohly vyzkoušet různé workshopy jako výrobu lodiček a holubiček. Mimo to taky po celou slavnost bylo možno přispět na cestu a pobyt nejstaršího farního spolča, které se o prázdninách chystá na celosvětové setkání mládeže v Lisabonu. Spolčo přítomným lidem nabídlo, že mohou napsat své prosby, za které se poté mladí v Lisabonu budou modlit.

Zahradní slavnost se opravdu vydařila, počasí nám velmi přálo a celé odpoledne bylo příjemným rodinným setkáním. Děkujeme všem, kdo jakkoli přispěli k jeho uspořádání.

Magdalena Paseková

Fotogalerie zde.