Svátost manželství

V manželství (stejně jako ve svátosti kněžství) se z individualistů stávají služebníci lásky.

Bůh povolal muže a ženu, aby byli navzájem jeden pro druhého a nebyli už "dva, ale jeden". Takto mají prožívat lásku, být plodní a sami se stávat znamením Boha, který je přetékající láskou.

V katolickém kostele mohou uzavřít manželství dva snoubenci, kteří jsou buď svobodní nebo ovdovělí a alespoň jeden z nich je pokřtěný. Předpokladem je osobní víra a rozhodnutí obou snoubenců uzavřít nerozlučný sňatek a zároveň ochota přijmout a vychovávat děti, včetně výchovy ve víře. Poslední podmínkou je absolvování přípravy na manželství, protože se jedná o závažné rozhodnutí na celý život.

Žadatelé o církevní sňatek s dostatečným časovým předstihem několika měsíců navštíví kněze, domluví s ním termín svatby i formu přípravy.

Doporučujeme web www.manzelstvi.cz.