Chceme se vzít v kostele

Byla jsem kamarádce na svatbě na úřadě, obřad byl takový nijaký. Spolu s partnerem vnímáme, že bychom chtěli něco víc. Přemýšleli jsme o svatbě v kostele.

Svatba je jistě jedním z nejdůležitějších okamžiků lidského života. Snoubenci jí před svými blízkými stvrzují svoji vzájemnou lásku. Všichni ale víme, jak je dnes o lásku a věrnost těžké zápasit, jak je každý vztah křehkou záležitostí. I proto my křesťané věříme, že opřít náš vztah už od samého počátku o Boha, je víc než otázkou estetické stránky místa svatebního obřadu. Vždyť jde o lásku, která má překonat každou překážku a vytrvat až do konce. Příprava snoubenců obvykle trvá několik měsíců, proto je třeba obrátit se na nás s předstihem. A pozor, alespoň jeden z vás by měl být pokřtěný.